Часто задаваемые вопросы...
 

Додаток Д5 (№5) Форми №1ДФ (об'єднаної)

Тема: Об'єднана звітність / Объединенная отчетность (Форма 1ДФ), Єдиний соціальний внесок / Единый социальный взнос.

Бланк можете завантажити тут: Додаток Д5 >>.

Додатково скачайте Обов'язкові кадрові документи >>

Дивіться:

Приклад заповнення Додатку 5 (Д5) >> (умови прикладу - тут: Приклад заповнення 1ДФ),

• ? Найчастіші питання про "об'єднану" форму 1ДФ

Додаток Д5 (№5) до Форми №1ДФ дуже схожий на Таблиця 5 старого Звіту з ЄСВ.

Продовження цього відео:

•  Заповнення Додатка Д5 Форми 1ДФ, Частина 2 >>

•  Заповнення Додатка Д5 Форми 1ДФ, Частина 3 >>

Судячи з бланку: Додаток 5 заповнюємо за квартал, розбивати за місяцями інформацію не доведеться.

Але!!! Судячи з тексту Подяку заповнення, цей Додаток повинен мати реквізит "номер місяця у звітному кварталі (цифрове значення від 1 до 3);" і, відповідно, складатися за повний місяць. Крім того читайте Про нумерацію додатків 1ДФ >>. Про ці та інщі неузгодженості в Порядку заповнення та новому бланку Форми №1ДФ дивіться у відео Приклад №1 заповнення Форми 1ДФ (об'єднаної).

Про заповнення Додатка Д5

Пункт 5 розділу IV Порядку заповнення містить випадки подання Додатка Д5.

Додаток Д5 формуємо, якщо протягом звітного кварталу відбулися такі події:

01) із застрахованою особою був укладений aбо розірваний трудовий договір aбо цивільно-правовий договір нa виконання робіт (надання послуг);

02) застрахованій особі надана або в неї закінчилася відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 років або відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років;

03) працівник був переведений на іншу посаду (роботу) в того ж роботодавця;

04) початок / закінчення військової служби.

Додані нові підстави для подання додатку Д5, якщо працівника було:

01) призначено на нову посаду;

02) переміщено з одного структурного підрозділу до іншого у того ж страхувальника-роботодавця.

Якщо підстав для формування додатка 5 не було, то його до об’єднаного звіту не включаємо.


Що змінилося у порівнянні зі старою Таблицею 5?

Зникла графа з кодом загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів («код ЗКППТР»). Будемо вказувати лише код класифікатора професій (дивіться Класифікатор професій / Классификатор профессий).

З’явилася нова графа 11 "Внутрішній сумісник". Якщо приймаємо працівника на роботу за сумісництвом:

1) якщо це внутрішнє сумісництво, в графі 11 вказуємо 1;

2) якщо сумісництво зовнішнє, вказуємо 0.

Додано нову графу 12 "Переведено, призначено на іншу посаду або роботу, переміщено до іншого підрозділу".

Якщо відображаємо інформацію щодо переведення чи переміщення працівника в рамках одного підприємства чи у ФОП, то в графі 12 вказуємо "1".

Додано графу 20 «Ознака 0, 1».

Це пов’язано з новими правилами виправлення помилок. У примітках до Додатка Д5 вказано:

"14 Відображається ознака «0», якщо рядок потрібно ввести, чи ознака «1», якщо рядок потрібно виключити. Графа 20 заповнюється для «Звітного нового» та «Уточнюючого»".

Коментарі з відео про заповнення додатка Д5

Розглянемо заповнення додатку Д5 до Форми 1ДФ у різних ситуаціях.

Тут з’явилися нові реквізити у порявнянні з Таблицею 5 старого звіту та прописано нові випадки для обов’язкового подання цього Додатка.

Я змушений заповнення цього Додатку розглянути дуже ши’роко, з паралельним розглядом інших нормативних актів,
Бо по-перше саме цього Додатка Д5 стосується нова ідея законодавців – електронні трудові книжки.
По-друге, під час заповнення саме цього додатку ми як мінімум тричі зіштовхнемося з лютим трешем, із випадками, коли неважливо, що написано у Нака’зі Міністерства фінансів – важливо, що скажуть працівники Пенсійного фонду.

Почну з верхньої частини. Наприкінці березня ми здається отримали відповідь на питання, Додаток Д5 буде заповнюватися за квартал або за окремі місяці?

Звідки виникло це питання? Ось затверджена версія бланка Додатку Д5. Графа 2 «Звітний (податковий) період» підказує, що цей бланк для квартальної інформації: тут немає поля для номера місяця.

А що з цього приводу сказано в нормативному акті?

Посилання на цей Порядок я залишу в описі відео. Бачимо тут фразу «Формування рядків Д5 здійснюється таким чином:»

Трохи нижче бачимо реквізит "номер місяця y звітному кварталі".

Бачимо, що людина, яка розробила бланк Додатка Д5 не читала Порядок заповнення.

Як поки бути з цією помилкою?  23 березня 2021р в Реєстрі електронних документів з'явилися нарешті електронні формати єдиної звітності. Посилання на цю сторінку я залишу в описі відео.

Шукаю тут «J0500106». Я вже завантажив цей архів із електронними форматами єдиної звітності та розпакував його. Як бачите тут залишили все, як було у Бланку Додатка Д5.

Отже, нарешті маємо електронну версію звіту, але з помилками.

Цей формат вже розіслали всім розробникам сервісів електронної звітності. Вони вже почали роботи над своїми програмами, щоб саме цей формат використовувати в електронному кабінеті, "Медку" та іншіх.

Тобто принаймні за перший квартал 2021 року будемо подавати такий варіант квартального додатка Д5.

В принципі нам так навіть легше - заповнювати один додаток а не три. Але це вказує на рівень професійної непридатності авторів цієї нової звітності.

І обов’язково перед тим як розглянути приклад заповнення табличної частини дадатка 5 для переведення на іншу посаду. Тут є одне співпадіння, стосовно подальшого розгляду відображення переведення працівників. Деякі бухгалтерські видання та інтернет-ресурси ще за декілька днів до того, як 23 березня в з'явилиcя електронні формати єдиної звітності, почали стверджувати, що Додаток Д5 складається за квартал, а не за конкретний місяць.

Звідки пішла інформація? Ось наприклад, така новина у соцмережах.

Роз’яснення від працівника пенсійного фонду.

Дивимось нижче, шукаємо про Додаток 5: Додаток 5 формується ... за звітний квартал.

Ось така думка працівника Пенсійного фонду. Як бачимо, ця посадова особа не читала Порядок заповнення, де сказано зовсім інше. Повернусь на секунду до Порядку. Тут прописано реквізит "номер місяця y звітному кварталі".

Відкриваю приклад. Тут є нова графа 12, що стосується самме нашого випадку. Дивимось опис заповнення графи 12 Додатка Д5. Незрозуміло, навіщо саме так сформульовано. Якщо відбувається саме переведення, ..., тоді точно заповнюємо тут «1». В інших випадках, схоже, що нічого не заповнюємо, напевно, це автори порядку будуть вважати випадком підназвою «0 - ні».

Далі постає питання, одним або двома рядками відображати переведення на іншу посаду. Колеги почали говорити, ніби тут щось змінилося. Дивимось, як було. Відкриваю порядок заповнення старого звіту з ЄСВ. Шукаю тут потрібну фразу.

У новому Порядку заповнення єдиної звітності немає подібної норми. І з цього деякі фахівці роблять висновок, що раніше ми мали відображати переведення двома рядками, а зараз – одним рядком.

Але чи змінилося щось?

Ще раз читаємо: "B такому cамому порядку, як i пpо прийняття на роботу".

Як ми відображаємо прийнятття на роботу? Правильно! Одним рядком.

Якщо б тут у старому Порядку заповнення №435 було написано: "B такому самому пoрядку, як i про ЗВІЛЬНЕННЯ і прийняття на роботу", тоді логічно була б пряма аналогія: закінчення роботи за старою посадою відображаємо першим рядком, як це робимо зі звільненням, початок роботи за новою посадою відображаємо другим рядком, як це робимо з прийняттям на роботу.

Але тут написано саме так ...

Із цього може бути лише один висновок – відображаємо одним рядком.  Тобто формально нічого не змінилося.
Якщо б ви минулого року відобразили переведення одним рядком, тобто вказали тільки запис про нову посаду, то ви б не порушили жодного пункту нормативного акту, а заповнили саме так, як написано у Порядку заповнення.

А звідки з’явилася ця мода відображати переведення двома рядками? Саме «мода», а не вимога нормативного акту.

Відкриваю старе роз’яснення ... Вісник – офіційне видання ДФС. Посилання на цю сторінку я залишу в описі цього відео.

Ось нижче є приклад заповнення таблиці 5 старого звіту ЄСВ. Як бачимо – заповнено двома рядками.
І таке заповнення стало нормою для всіх.

Відкрию Гугл, пошук за зображеннями. Я вже завантажив сюди зображення з прикладом. Як бачите всі бухгалтерські видання розтягли цей приклад по інтернету і це роз’яснення стало нормою, хоча воно суперечить нормативному акту – Порядку заповнення...

Покажіть цей треш знайомому юристу. Неважливо, що написано в Нака’зі Міністерства Фінансів! Головне, що скаже заступник директора департаменту Пенсійного фонду!

Отже заповнюємо переведення одним рядком. Це не суперечить Порядку заповнення і тут є відмітка «1» у графі 12, яка однозначно сповіщає інформаційну систему податкової, що йдеть ся не про прийняття на роботу, а лише про переведення.

Але це не всі питання стосовно даного прикладу.

Чи треба вказувати назву структурного підрозділу поряд із посадою? Повертаюсь до Порядку заповнення. Шукаю нижче про заповнення графи 15.

Нічого про структурний підрозділ не сказано. Але в нас є такий випадок для обов’язкового заповнення додатка Д5 – «особу переміщено з одного .. підрозділу до іншого». Ось це навіть у назві графи 12 згадується.

І чому власне з’явилася така нова вимога – відображати переміщення з одного структурного підрозділу до іншого?

Є нещодавно прийнятий закон. Посилання на нього я залишу в описі відео. Цим законом заплановано перехід на електронні трудові книжки. Шукаю тут "посада із зазначенням структурного...".

Ось це нас чекає: держава хоче знати посаду та структурний підрозділ. Я сказав саме «чекає». Бо цей закон ще не діє. Дивимось Прикінцеві положення...

Набрання чинності, відбудеться 10.06.2021. Саме це написано зверху.

Тобто така ситауція, закон ще НЕ діє, а підзаконний акт, тобто новий порядок заповнення об’єднаної форми 1ДФ вже діє, і у формі звітності заздалегідь додано графу 12, яку ми щойно розглянули...

З цього можна зробити висновок, який не підтвердять юристи. Але з практичної точки зору, щоб в майбутньому зберегти свій час, краще вказувати у графі 15 поряд із назвою посади ще і приналежність до структурного підрозділу, якщо звісно на вашому підприємстві такі підпроздили взагалі є. Більшості мікропідприємств це скоріш за все не стосується: немає структурних підрозділів – немає чого дописати до назви посади. Бо коли, наприклад у третьому кварталі 2021 року з’явиться ще якийсь чиновник пенсійного фонду і озвучить таку вимогу, то це буде не особиста думка чиновника, а нагадування про виконання норми Закону, який на той час вже набере чинності. А закон має приоритет над підзаконним актом, в даному випадку над Порядком заповнення

У Порядку поки що не дуже конкретно написано, вимоги щодо структурного підрозділу поки що немає, але вона скоро з’явиться у вигляді Закону.

↓ Скачайте бесплатные справочники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Часто задаваемые вопросы...
 
 
 

© 2021 Бухучет buhoblik.org.ua