Найчастіші питання / відповіді...
 

Додаток 1 об'єднаної звітності (Д1)

[Відомості про нарахування зарплати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам]

Тема: Об'єднана звітність / Объединенная отчетность (Форма 1ДФ), Єдиний соціальний внесок / Единый социальный взнос.

Бланк можете завантажити тут: Додаток 1.

Додатково скачайте Обов'язкові кадрові документи >>

Дивіться  приклад заповнення Додатку 1 (Д1) за один з місяців >> (умови прикладу - тут: Приклад заповнення "об'єднаної" 1ДФ / Пример заполнения "объединенной"1ДФ).

Є проблемне питання із Д1, не прописане у Порядку заповнення: Нумерація додатків звітності >>.

Додаток 1 (Д1) до об'єднаної звітності — це аналог таблиці 6 старого Звіту з ЄСВ. Читайте Чи складати "порожні" Додатки Д1 (лист ДПСУ).

Відмінність є лише одна: у Д1 додано графу «25. Ознака 0,1».

Це пов’язано зі зміною порядку виправлення помилок у таблицях, адже тепер вони стосуються не тільки ЄСВ, але й ПДФО та ВЗ.

Тобто ми втратили старий принцип, коли кожен наступний Звіт з ЄСВ замінював попередній. Буде працювати незручне правило, яке давно діє для форми №1ДФ:

• форма з типом «звітний» назавжди зберігається в системі;

• якщо потрібно виправити допущені помилки (неточності) до закінчення строку подання звітності, то потрібно буде подати Д1 з типом «Звітний новий» і тільки за рядками, які виправляються, додаються, вилучаються.

Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданого (прийнятого) Додатку 1, треба повторити всі графи такого рядка та вказати «1» у графі 25 для (виключення рядка). Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи та вказати «0» у графі 25 (на введення рядка).

Аналогічно заповнюємо в разі виправлення несумових помилок через додаток з типом «Уточнюючий». А сумові помилки в Додатку 1 через уточненку виправлятимемо за старою процедурою через коди типу нарахувань 2 — збільшення бази та 3 — зменшення бази нарахування ЄСВ. При цьому ознаки 0 та 1 не використовуємо.

Стосовно цього є примітка наприкінці бланку Додатка 1:

"17 Відображається ознака «0», якщо рядок потрібно ввести, чи ознака «1», якщо рядок потрібно виключити. Графа 25 заповнюється тільки для «Звітного нового» (при коригуванні сум єдиного внеску та реквізитів) та «Уточнюючого» (виключно при коригуванні реквізитів) цього Додатку."


Додаток 1 формуємо не за квартал, а за кожен місяць звітного кварталу. Тобто зазвичай об'єднана звітність за 1 квартал повинна містити Додатки 1 за три місяці.

Коди категорій застрахованих осіб не змінилися (найпоширенійший випадок - зарплата з кодом 1, зарплата осіб з інвалідністю має код 2).

Додано нові коди. Але звичайних роботодавців може стосуватися лише один код категорії застрахованих осіб — 69 (дохід, що виплачуватиметься учням професійно-технічних навчальних закладів під час проходження ними виробничого навчання та виробничої практики).

Нагадаю, посилання на приклад заповнення додатку 1 наведено вище.

Дивіться про інші додатки:

01) Додаток 4ДФ,

02) Додаток 5 об'єднана звітність.

↓ Скачайте безкоштовні довідники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Найчастіші питання...
 
 
 

© 2022 Бухоблік - buhoblik.org.ua