Найчастіші питання / відповіді...
 

Договір ЦПХ в об'єднаному звіті ЄСВ, ПДФО - 2023

(2 приклади)

Автор: Ошурков С.

Теми: Об'єднана звітність (Объединенная отчетность), Цивільно-правовий договір (ЦПХ) / Гражданско-правовой договор (ГПД), ЄСВ, ПДФО.

Приклад 1.

Протягом одного місяця укладено договір ЦПХ (підряд) з фізособою, яка не є працівником цього підприємства, та виконано весь обсяг робіт за цим договором на суму 4000,00 гривень. Початок робіт за договором - 09 березня, закінчення робіт та підписання акту виконаних робіт - 25 березня.

Спочатку розглянемо заповнення Додатка Д5.

Початок і закінчення договору відбулись в одному місяці. В додатку Д5 формуємо один рядок, що стосується і початку відносин за ЦПД і закінчення відносин. Це суперечить Порядку заповнення, але саме так стверджують працівники Пенсійного фонду і саме так вони налаштували автоматичну перевірку звітності (аналогічне правило працівники ПФУ придумали і для випадку прийняття / звільнення працівника протягом одного місяця за трудовим договором (адже роботодавці зіштовхнулися з ось такою причиною неприйняття звітності >>).

Увага! В даному прикладі початок відносин співпадає з датою підписання договору ЦПХ: договір від 09.03.2022 і у графі 10 вказано дату початку відносин 09.03.2022. Якщо за умовами вашого договору початок робіт (або початок надання послуг) не співпадає з датою договору, то у графі 10 вказуйте дату початку, прописану в договорі, а не дату підписання договору: тобто вкажемо 16.03.2022 у графі 10, якщо у договорі прописано саме таку дату початку виконання, незважаючи на те, що договір підписано раніше - 09.03.2022.

У графі 07 вказуємо категорію особи "3", тобто це особа, що виконує роботи за договором ЦПХ.

У графі 07 пишемо "0", адже за умовами прикладу ця людина не працює на підприємстві за трудовим договором.

У графі 16 вказуємо в якості підстави для початку та закінчення відносин номер і дату укладеного договору ЦПХ.

У графі 17 в якості підстави для закінчення відносин вказуємо Главу 61 Цивільного кодексу України, адже саме цією Главою регулюються відносини підряду.

Дивіться заповнений Додаток Д5 >>.

Далі - про Додаток Д1.

Код категорії застрахованої особи у графі 08 вказуємо "26", тобто "винагорода за угодами ЦПХ" (така коротка назва для цього коду).

"Кількість календарних днів перебування y ... цивільно-правових відносинах ..." у графі 14 вказуємо "17", адже роботи виконувалися з 9 по 25 березня.

Дивіться заповнений Додаток Д1 за березень >>.

У додатку 4ДФ не заповнюємо графи 7-8, що стосуються дат прийняття на роботу i звільнення, адже поняття "прийняття на роботу", i "звільнення" відносяться тільки до трудових відносин, а не до цивільно-правових.

У графі 6 - Ознака доходу 102.

В полі 05 верхньої частини додатка 4ДФ вказуємо кількість осіб за цивільно-правовими договорами (тобто з ознакою доходу 102). В цьому прикладі кількість - 1.

Дивіться заповнений Додаток 4ДФ за березень >>.

 

Приклад 2.

В лютому укладено договір ЦПХ. Роботи виконувалися протягом періоду з 02 лютого по 25 березня. У березні нараховано та виплачено всю суму винагороди виконавцю - 10000,00 грнивень.

Дивіться заповнений Додаток Д5 за квартал >>

В Додатку Д1 за лютий вносимо окремий рядок стосовно цієї особи з кодом категорії для застрахованої особи "26" у графі 08, тобто "винагорода за угодами ЦПХ"  та кількістю календарних днів перебування y ... цивільно-правових відносинах ..." y графі 14 саме 27, адже роботи в цьому звітному місяці почали виконувалися з 2 лютого. Доходи та нарахування ЄСВ вказуємо нульові, адже нарахування в цьому прикладі відбудеться в останньому місяці виконання робіт за договором ЦПХ.

Дивіться заповнений Додаток Д1 за лютий >>.

В Додатку Д1 за березень робимо два рядки. В обох рядках у графі 09 (тобто "Код типу нарахувань") вказуємо "1". Як прописано у пункті 1 розділу IV Порядку заповнення звітності, цей код "1" означає, що в такому рядку зазначається дохід за виконану роботу (ну або надані послуги) зі строком виконання більше одного календарного місяця (в нашому прикладі - протягом лютого і березня).

В тому ж абзаці Порядка заповнення написано, що визначати дохід що припадає на кожний місяць треба шляхом ділення доходу, виплаченого за результатами цієї роботи (в нашому прикладі це 10000,00 гривень), на кількість місяців (в нашому прикладі ділимо на 2 місяці), за які дохід нарахований (тобто пишемо по 5000,00 гривень доходу в рядку для лютого і в рядку для березня).

Теж вказуємо Код категорії ЗО "26" y графі 08 в обох записах - для лютого i для березня.

Графу 14 з кількістю календарних днів y цивільно-правових відносинах заповнюємо лише за поточний місяць (тобто березень), а у рядку стосовно лютого залишаємо цю графу порожньою.

Дивіться заповнений Додаток Д1 за березень >>.

Приклад заповнення додатка 4ДФ не наводимо. Там вказуємо нарахування та виплату доходу 10000,00 гривнь у березні, нарахування і сплату ПДФО 1800,00 гривень i військового збору 150,00 гривень. Все аналогічно заповненню 4ДФ у першому прикладі.

Додатково про об'єднану звітність:

1) Відпускні у звіті ЄСВ,

2) Лікарняні в звіті ЄСВ,

3) Декретні у звіті ЄСВ.

4) 4ДФ.

5) Приклад заповнення звіту ЄСВ.

↓ Скачайте безкоштовні довідники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Найчастіші питання...
 
 
 

© 2023 Бухоблік - buhoblik.org.ua