Часто задаваемые вопросы...
 

Облік доходів підприємцями на єдиному податку

Розділ: Єдиний податок (Единый налог).

Зміст теми "Облік доходів підприємцями (ФОП)":

01. Як та за якою формою вести облік підприємцям-"спрощенцям"?

02. Що робити підприємцям зі старими книгами обліку?

03. Стосовно штрафів за неналежний облік

04. Додатково:

04.1. Звітність платників єдиного податку

04.2. Кадрові документи у підприємця

04.3. ? Питання про єдиний податок

 

01. Як та за якою формою вести облік підприємцям-"спрощенцям"?

З 01.01.2021 діє наказ Міністерства фінансів №728 від 26.11.2020 про скасування форм Книг обліку доходів стосовно платників єдиного податку і порядку їх ведення. Скасовано реєстрацію Книг y податкових інспекціях. Це сталося в наслідок прийняття закону Закон №786 від14.07.2020.

Підприємці 1, 2 груп або 3 групи — неплатники ПДВ ведуть облік y довільній формі (тобто книга не обов'язкова) шляхом щомісячного відображення отриманих ними доходів.

Платники ПДВ з 3 групи у довільній формі щомісячно відображають в обліку не лише доходи, але й витрати (додатково: 3 група єдиного податку).

Ніяких більш конкретних вимог законодавство не містить: тільки необхідність відображення за підсумками місяця суми доходу (для платників ПДВ - і витрат). Затвердженої форми та порядку заповнення з 2021 року немає.

Облік доходів (витрат) можна вести в паперовому або/та електронному вигляді. Можна використовувати, наприклад, звичайний зошит (журнал), або файл Excel (або Word). Достатньо відобразити тільки підсумкову суму доходів (і витрат) за місяць. Більш детальна розшифровка не обов'язкова (але не заборонена).

Таке відображення готівкового доходу тепер вважається оприбуткуванням готівки, згідно з пп. 18 п. 3 розділу I Положення НБУ №148). Інформація про обсяг доходу за місяць повинна відповідати сумам з первинних документів за кожний відповідний період.

Можете продовжувати вести Книгу за формою, що існувала до 2021 року. Реєструвати нову книгу в місцевій податковій інспекції не потрібно.

Не потрібно повідомляти податкову інспекцію, як саме ви будете вести облік. Податківці мають право запитати y вас інформацію (згідно зі ст. 20 ПКУ) про обраний вид обліку доходів (витрат) y порядку, визначеному Податковим кодексом саме для перевірки дотримання платником податку граничного обсягу доходу за податковий період.

 

02. Що робити підприємцям зі старими книгами обліку?

Подавати заяву щодо скасування реєстрації книги, яку ви вели до 2021 року, не потрібно.

Старі книги обліку доходів, які заповнювалися до 2021 року, треба зберігати (згідно з пунктом 44.3 ПКУ) протягом 1095 днів із дня подання декларації, для складення якої використовувалися дані, зазначені у книзі (а саме останній запис у книзі).

 

03. Стосовно штрафів за неналежний облік

З 1 січня 2021, після змін, впроваджених вищезазначеним Законом №786, зникли підстави для накладення адміністративного штрафу (за статтею 1641 КУпАП) на ФОП зі спрощеною системою оподаткування, за неналежне ведення підприємцем обліку доходів (витрат), для яких українськими законами встановлено обов’язкову облікову форму.

Інші сторінки за темою "Облік доходів підприємцями на єдиному податку":

1) Форма №20-ОПП

↓ Скачайте бесплатные справочники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Часто задаваемые вопросы...
 
 
 

© 2021 Бухучет buhoblik.org.ua