Жінка 06 травня вийшла з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років і подала заяву про надання їй у травні щорічної основної відпустки на 14 календарних днів починаючи з 16 числа. Як визначити розрахунковий період і розмір відпускних?
Середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки. При цьому з розрахункового періоду виключається час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково (абзац шостий п. 2 Порядка № 100).
Розрахунковий період в даній ситуації: травень минулого року — квітень поточного року. Але період відпустки по догляду за дитиною до 3 років виключається з розрахункового періоду (по квітень включно).
Оскільки заробітку в розрахунковому періоді немає, середня зарплата визначається згідно з абзацом третім п. 4 Порядку № 100, тобто виходячи зі встановленого трудовим договором посадового окладу (а якщо оклад менше мінімальної зарплати, то виходячи з розміру мінзарплати).
Мінсоцполітіки пропонує у своїх листах №321/13/84-13 від 27.03.2013 р. і №498/13/84-13 від 08.05.2013 р. наступний алгоритм розрахунку середньої зарплати і суми відпускних для випадку, коли заробітку в розрахунковому періоді не було:
01) стаж для надання щорічної відпустки підсумовується за робочий рік (без урахування святкових і неробочих днів, а також періодів відпусток без збереження зарплати, не передбачених законодавством);
02) сумарний заробіток для розрахунку середньої зарплати визначається множенням посадового окладу на 12;
03) середня зарплата визначається діленням сумарного заробітку на кількість календарних днів розрахункового періоду (без святкових і неробочих днів).
Розмір місячного окладу працівниці — 7500,00 грн.
Умовний розрахунковий період дорівнює 12 календарним місяцям, що передують місяцю, в якому працівниця йде в щорічну відпустку = 365 – 11 = 354 дні.
Зверніть увагу! Кількість святкових днів у розрахунковому періоді – не завжди 11. У році маємо 11 святкових і неробочих днів, але Великдень і Трійця змінюють свою дату щороку. Тому в деяких випадках може бути 10 або 12 святкових днів. Наприклад, у 2016 році Пасха була у травні, а не у квітні.
Середньоденна зарплата:
= (7500,00 грн. * 12 міс.) / 354 к. дн. = 254,24 (грн./к. дн.).
Сума відпускних:
= 254,24 грн. / к. дн. * 14 к. дн. = 3559,36 (грн.).
Використовуйте Калькулятор відпускних >>>
Популярные и важные страницы / Популярні та важливі сторінки:
Расчет отпускных /
Розрахунок відпускних.
Компенсация за неиспользованный отпуск /
Компенсація за невикористану відпустку.
Расчет компенсации за неиспользованный отпуск /
Розрахунок компенсації зa невикористану відпустку.
Пример расчета отпускных /
Приклад розрахунку відпускних.
Выплата отпускных /
Виплата відпускних.
Резерв отпусков /
Резерв відпусток.
Учет отпускных /
Облік відпускних.
График отпусков /
Графік відпусток.
Ежегодный отпуск /
Щорічна відпустка.
Учебный отпуск /
Навчальна відпустка.
Отпуск за свой счет /
Відпустка без збереження заробітної плати.
Отпуск по уходу за ребенком /
Відпустка по догляду за дитиною.
Дополнительный социальный отпуск на детей /
Додаткова соціальна відпустка на дітей.
Приказ на отпуск /
Наказ про відпустку .
Заявление на отпуск /
Заява на відпустку.
Индексация зарплаты /
Індексація зарплати.
Декретный отпуск по беременности и родам /
Декретна відпустка по вагітності та пологах.