Часто задаваемые вопросы...
 

Податок на землю з юридичних осіб

На сторінці Податок на землю наведено багато роз'яснень податківців про податок на землю з юридичних осіб та фізичних.

Для юридичних осіб обов'язки наступні. Платник податків подає Декларацію (дивіться особливості її надання, і що робити, якщо база оподаткування змінюється) до 20 лютого, на підставі якої нараховуються річні суми зем.пoдатку. Сплата юридичними особами проводиться рівними долями за кожен місяць протягом 30 календарних днів, наступних за минулим податковим місяцем.

З моменту набирання чинності Податкового кодексу була лише одна істотна зміна, що відноситься до даної теми. Це сталося завдяки Закону № 4834-VI вiд 24.05.2012р. Була вирішена проблема з "внутрірічним" перерахунком податку на землю внаслідок зміни нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Раніше при зміні нормативної грошової оцінки земельних ділянок платники вимушені були перераховувати суму податку в середині податкового року вже після того, як вони надали за цей рік податкову декларацію.

Тепер же взаємодія місцевих рад, органів ДПС і платників податків (згідно п. 271.2 ПКУ) відбуватиметься так:

до 15 липня року, попереднього бюджетному року, в якому запланували вживання нової нормативної грошової оцінки, орган місцевої самоврядування обнародує своє рішення, яким затверджена оновлена нормативна грошова оцінка;

якщо обнародування відбулося, то в новому році маємо нову нормативну оцінку;

інакше, якщо обнародування не було, нова нормативна грошова оцінка застосовується в році, наступному за роком, в якому повинна діяти така оцінка.

Крім того, земельне законодавство в цій частині стало пов'язаним з ПК. Із-за змін, внесених Законом N4834 в Закон України від 11.12.2007 р. № 1378-IV «Про оцінку земель», рішення місцевих рад, якими затверджується нова нормативна оцінка земельних ділянок, набирають чинності в порядку, встановленому Податковим кодексом.

Так само тепер набирають чинності рішення місцевих рад, які диференціюють і затверджують ставки плати за земельні ділянки, для яких нормативна грошова оцінка не проведена (згідно пп.275.3.1 ПКУ).

Про адміністрування пoдатку юридичними особами

Ще сторінкки за темою Податок на землю з юридичних осіб:

↓ Скачайте бесплатные справочники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Часто задаваемые вопросы...
 
 
 

© 2020 Бухучет buhoblik.org.ua