Найчастіші питання / відповіді...
 

Податок на землю з юридичних осіб

На сторінці Податок на землю наведено багато роз'яснень податківців про податок на землю з юридичних осіб та фізичних.

Для юридичних осіб обов'язки наступні. Платник податків подає Декларацію (дивіться особливості її надання, і що робити, якщо база оподаткування змінюється):

1) або до 20 лютого, на підставі якої нараховуються річні суми зем.пoдатку;

2) або, замість однієї щомісячної декларації, щомісячно по 20 число після звітного місяця.

Сплата юридичними особами проводиться рівними долями за кожен місяць протягом 30 календарних днів, наступних за минулим податковим місяцем.

З моменту набирання чинності Податкового кодексу була лише одна істотна зміна, що відноситься до даної теми. Це сталося завдяки Закону № 4834-VI вiд 24.05.2012р. Була вирішена проблема з "внутрірічним" перерахунком податку на землю внаслідок зміни нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Раніше при зміні нормативної грошової оцінки земельних ділянок платники вимушені були перераховувати суму податку в середині податкового року вже після того, як вони надали за цей рік податкову декларацію.

Тепер же взаємодія місцевих рад, органів ДПС і платників податків (згідно п. 271.2 ПКУ) відбуватиметься так:

до 15 липня року, попереднього бюджетному року, в якому запланували вживання нової нормативної грошової оцінки, орган місцевої самоврядування обнародує своє рішення, яким затверджена оновлена нормативна грошова оцінка;

якщо обнародування відбулося, то в новому році маємо нову нормативну оцінку;

інакше, якщо обнародування не було, нова нормативна грошова оцінка застосовується в році, наступному за роком, в якому повинна діяти така оцінка.

Крім того, земельне законодавство в цій частині стало пов'язаним з ПК. Внаслідок змін, внесених Законом N4834 в Закон України від 11.12.2007 р. № 1378-IV «Про оцінку земель», рішення місцевих рад, якими затверджується нова нормативна оцінка земельних ділянок, набирають чинності в порядку, встановленому Податковим кодексом.

Так само тепер набирають чинності рішення місцевих рад, які диференціюють і затверджують ставки плати за земельні ділянки, для яких нормативна грошова оцінка не проведена (згідно пп.275.3.1 ПКУ).

Про адміністрування пoдатку юридичними особами

Ще сторінкки за темою Податок на землю з юридичних осіб:

↓ Скачайте безкоштовні довідники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Найчастіші питання...
 
 
 

© 2023 Бухоблік - buhoblik.org.ua