Найчастіші питання / відповіді...
 

Штрафи за недопущення до трудової перевірки

Тема: Перевірки Держпраці (Проверки инспекции по труду).

За порушення недопущення до перевірки з питань додержання законодавства про працю доведеться відповідати як роботодавцю, так і посадовій особі.

Цей штраф загрожує роботодавцю, який перешкоджатиме перевірці, що її проводить не лише Держпраці, а й орган місцевого самоврядування.

БОНУС: Скачайте довідник "Перевірки Держпраці".


Статтею 265 КЗпП встановлено відповідальність за:

01) недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

02) недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень щодо фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків — 16-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (до 02 лютого 2020 року було у 100-кратному розмірі мінімальної заробітної плати), встановленої законом на момент виявлення порушення).


Тепер про іншу сторону цього правопорущення - про адміністративну відповідальність посадових осіб.

За недопущення інспектора з праці до перевірки, створення перешкод для її проведення передбачено ще із 1995 року адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

До відповідальності за статтею 188-6 КУпАП притягають посадових осіб роботодавця.

Невиконання законних вимог посадових осіб Держпраці, щодо усунення порушень законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування або створення перешкод для діяльності цього органу тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Ще сторінки за темою:

01) Трудовий договір: види ... / Трудовое соглашение, бланк (Украина).

↓ Скачайте безкоштовні довідники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Найчастіші питання...
 
 
 

© 2023 Бухоблік - buhoblik.org.ua