БУХУЧЕТ: ФОРУМ НАЛОГИ УЧЕТ РАБОТНИКИ РАСЧЕТЫ

Звільнення від плати за землю та податку на нерухомість – лише на березень 2020

Реклама

Спочатку 18 березня 2020 року набрав чинності Закон №533. Ним передбачалось звільнення платників податку у зв'язку з карантином від плати за землю та податку на нерухомість на період з 1 березня по 30 квітня.

Але 2 квітня 2020 року набрав чинності Закон №540, яким звільнення від плати за землю чи нерухомість передбачається лише за один місяць - березень!

Не нараховується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року:

1) плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності;

2) податок на нерухомість за об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.


Умови звільнення від сплати цих податків:

1) для земельної ділянки – її використання у господарській діяльності;

2) для нерухомості – класифікації її як нежитлової.


Ті, хто подає декларацію про плату за землю щомісячно, декларацію за березень подають, але грошове зобов’язання там не визначатимуть. За квітень вони сплачують свої зобов’язання у загальному порядку.

Тим, хто подає декларацію про плату за землю або з податку на нерухомість за рік, треба дыяти інакше. Сума грошового зобов’язання вже такими платниками визначена в раніше поданій декларації, а згідно з ПКУ це означає наявність узгодженого грошового зобов’язання – яке треба сплатити.

Зменшити нараховане зобов’язання можна лише поданням уточнюючої декларації. І провести це зменшення треба до настання граничного строку сплати цього зобов’язання за березень 2020 р.

Частина платників, знаючи про цю умову використання пільги, вже встигла подати уточнюючу декларацію, але із урахуванням норм Закону №533 (зі зменшенням грошового зобов’язання за 2 місяці - березень, квітень). Цим платникам доведеться надати уточнюючу декларацію ще раз, щоб і донарахувати зобов’язання за квітень.

Важливі сторінки / Важные страницы:

rp000802 Земельний податок / rp000801 Земельный налог

rp000862 Податок на прибуток / rp000861 Налог на прибыль