БУХУЧЕТ: ФОРУМ НАЛОГИ УЧЕТ РАБОТНИКИ РАСЧЕТЫ

Питання/відповіді до вебінару Декларування – 2017: податок на нерухомість, транспортний податок та єдиний податок (4 група)

Вебінару присвячено 4 сторінки:

1) Відео вебінару

2) Основні питання та тези вебінару >>>

3) Слайди до вебінару >>>

4) Питання / відповіді вебінару >>>

Відповіді на запитання щодо декларування податку на нерухомість, транспортного та єдиного податку (4 група) - 16.02.2017

Назва суб’єкта господарювання

Запитання

Відповідь

КУЧЕР О.Л.

Податковим органом якого рівня проводиться розрахунок вартості транспортного засобу для нарахування податку?

Вартість авто визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального. Оприлюднюється перелік авто до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті.

ПОНОМАРЕНКО П.О.

Якщо громадянин прописаний в одному регіоні, а нерухомість знаходиться в іншому. Куди потрібно звертатися та куди сплачувати податок?

Податкове повідомлення - рішення по податку на нерухомість виноситься за місцем реєстрації («прописки») платника. Сплата податку проводиться на рахунки і до бюджету за місцем знаходження майна.

ГРИГОРЕНКО Л.Д.

Чи оподатковується податком на нерухомість паркан?

Відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд паркан (огорожа) не відноситься до будівель або споруд, а тому не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість.

ТУРЧИНОВ Р.П.

Які строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дати отримання податкового повідомлення-рішення.

ОСЬМАК Р.Д.

Якщо транспортний засіб вкрадено. Чи сплачувати транспортний податок?

У разі викрадення ТЗ транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

ФОП ІВАНІЦЬКИЙ А.Ф.

Чи є об’єктами житлової нерухомості житлові об’єкти - квартири в багатоквартирних будинках, які використовуються суб’єктами господарської діяльності, як офісні приміщення, для провадження підприємницької діяльності з метою отримання прибутку ?

Відповідно до п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ об’єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки ,в тому числі квартири. Тому, якщо квартира не виведена відповідно до законодавства з жилого фонду, вона є об’єктом житлової нерухомості. Крім того, якщо ця квартира використовується для одержання доходу, до неї не застосовуються пільги, передбачені п.п.п 266.4.1 ст. 266 ПКУ.

Кузьменко М.В.

Фізична особа володіє нежитловою нерухомістю, які податки має платити в 2017 році?

У 2017 році фізичні особи сплачують податок за 2016 рік. Ставка податку на нерухомість встановлюється органом місцевого самоврядування. Максимальна ставка – 3 відс. від мінімальної зарплати, тобто 41,34 грн за 1 кв. метр (1378Х3%).

Ступак О.О.

Які надаються пільги по земельному податку для учасників АТО?

Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільняються від сплати податку за одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

-для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
-для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Підгурченко Т.О.

Чи повинна фізична особа сплачувати земельний податок в разі набуття права власності на будівлю але право власності на земельну ділянку під такою будівлею не оформлено?

Фізична особа – власник будівлі є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно. ст. 206 Земельного кодексу України, ст. 270 Податкового кодексу України.

ТОВ «Аркада»

Чи потрібно сплачувати податок, якщо є незавершене будівництво?

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 ПКУ платниками податку на нерухоме майно, є юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Згідно з п.п. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 ПКУ база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Окремих норм оподаткування податком на нерухоме майно за об’єкти незавершеного будівництва ПКУ не передбачено.

ПП «Промбуд»

Якщо підприємство за основним видом діяльності відноситься до промисловості чи буде сплачуватися податок за адмінбудівлю?

Підпунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ визначено перелік об’єктів нерухомості, які не є об’єктом оподаткування, до яких віднесено будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

Згідно Державного класифікатора будівель та споруд (ДК 018-2000) до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) належить клас «Будівлі промисловості» (код 1251), який включає будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств тощо.

До групи «Будівлі офісні» (код 122) належать будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств.

Враховуючи зазначене, будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з врахуванням рішень сільських, селищних міських рад щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

ТОВ «Єлвін»

Якщо підприємство має легковий автомобіль 2014 року, але його вартість станом на 01.01.2017року менше ніж 1,2 млн. грн. чи потрібно сплачувати податок в 2017 році?

На 1 січня 2017 року об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 млн. 200 тис.грн та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно).

ТОВ «Макс»

Який розмір податку для сплати в 2017 році?

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

ПП «Титан»

Чи індексується в 2017 році НГО землі?

пунктом 8 підрозділу 6 Перехідних положень ПКУ встановлено, що індекс споживчих цін за 2016 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із значенням:

для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) - 100 відсотків;

для земель несільськогосподарського призначення - 106 відсотків.

Тобто у 2017 році нормативну грошову оцінку за 2016 рік для сільськогосподарських угідь не індексуємо, а нормативну грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення - індексуємо на коефіцієнт 1,06.

ТОВ «Корд»

Чи можна подавати декларацію щомісячно?

Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п.286.3 ст.286 ПКУ).

ТОВ «ЧМС»

Чи індексується в 2017 році НГО землі с/г призначення?

Згідно листа Міністерства фінансів України від 19.01.2017 року №31-11150-09/1342 коефіцієнт індексації НГО визначається з урахуванням таких індексів споживчих цін:

за 2015 рік – 100 % (як це визначено Пунктом 5 підрозділу 8 Перехідних положень Податкового кодексу)

за 2016 рік – 112,4 % (тобто на загальних підставах з урахуванням ст.289 Кодексу)

Отже, підприємства, для обрахування податкового зобов’язання з єдиного податку 4 групи на 2017 рік індексують нормативну грошову земельних ділянок за 2015 рік – на 1, за 2016 рік – на 1,124.

ПП «Агроном»

Які терміни для звітування та сплати податку в 2017 році?

Сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку не пізніше 20 лютого поточного року подають:

  • загальну податкову декларацію щодо всієї площі земельних ділянок, контролюючому органу за місцем перебування на податковому обліку;
  • звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;
  • розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою,
  • відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

Відповідно до п.п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

у I кварталі - 10 відсотків;

у II кварталі - 10 відсотків;

у III кварталі - 50 відсотків;

у IV кварталі - 30 відсотків.

ПП УКРАЇНСЬКИЙ СТРАУС

Який граничний термін сплати ЮО податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - 29 чи 30 числа місяця, який наступає за звітним періодом?

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Тобто, останній день сплати - 29 число місяця що наступає за звітним кварталом.

ФГ НИВА

При заповнені декларації як вираховується частка

Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва є невід’ємною частиною податкової декларації. Форма розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 №772 «Про затвердження Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва». В зазначеній формі викладено порядок розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва.

ФГ РУЖИН

Чи підлягає індексації грошова оцінка ріллі по області станом на 01.01.2017, що використовується для визначення нарахування єдиного податку 4 групи по водному фонду?

Згідно Кодексу базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду є нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом.

Згідно листа Міністерства фінансів України від 19.01.2017 року №31-11150-09/1342, згідно якого коефіцієнт індексації НГО визначається з урахуванням таких індексів споживчих цін:

за 2015 рік – 100% (як це визначено Пунктом 5 підрозділу 8 Перехідних положень Податкового кодексу)

за 2016 рік – 112,4% (тобто на загальних підставах з урахуванням ст.289 Кодексу)

Тобто для обрахування податкового зобов’язання з єдиного податку 4 групи на 2017 рік індексують нормативну грошову земельних ділянок, обраховану станом на 01.01.2015 року за 2015 рік – на одиницю, за 2016 рік – на 1,124.

ФГ РУЖИН

Яким чином платники єдиного податку 4 групи можуть підтвердити наявність земельних ділянок для нарахування єдиного податку, в зв’язку із втратою чинності форми 6 ЗЕМ?

З 2017 року виключено норму пп. 292¹.3 ПКУ, яка передбачала, що підставою для нарахування ЄП платникам 4 групи є дані державного земельного кадастру та/або дані з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку не пізніше 20 лютого поточного року подають, зокрема, відомості (довідку) про наявність земельних ділянок. У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Тобто відомості про наявність земельних ділянок підприємство заповнює самостійно на підставі документів, що встановлюють право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю)

ТОВ «Вудвіндор»

У який термін та яка саме подається декларація з податку на нерухоме майно, за нові об’єкти нерухомості?

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

( Стаття 266. ПКУ)

ФО-П Ціперко Р.В.

Яка податкова декларація з плати за землю подається, якщо протягом року укладається новий договір оренди на ту ж саму земельну ділянку?

Ви можете подати уточнюючу декларацію, з урахуванням строків та умов нового договору оренди.

Підприємство

По місту Умань рішенням сесії прийняті ставки податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на житлову та нежитлову нерухомість. На підставі яких даних, документів органи ДФС мають нараховувати цей податок в розрізі житлової та нежитлової нерухомості ?

База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт. Пільги та ставки податку затверджуються рішеннями місцевих рад.

Підприємець

Чи зобов’язаний підприємець на єдиному податку (2 група), який займається обробітком власної земельної ділянки, сплачувати плату за землю?

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (ст.297 ПКУ).

Тобто, фізична особа – власник земельної ділянки, яка зареєстрована підприємцем – платником єдиного податку (а також у випадку оформлення права власності на земельну ділянку на фізичну особу – підприємця), у разі використання земельної ділянки для провадження господарської діяльності не є платником земельного податку.

Підприємець

В 2017 році нормативно-грошову оцінку якого року необхідно індексувати на коефіцієнт 1,124 для земель сільськогосподарського призначення?

Підприємства, для обрахування податкового зобов’язання з єдиного податку 4 групи на 2017 рік індексують нормативну грошову земельних ділянок, обраховану станом на 01.01.2015 року за 2015 рік – на 1, за 2016 рік – на 1,124.

ФГ "Ямпільське"

Платник єдиного податку 4 група с/г виробники. Чи маємо право продавати свою продукцію фізичним особам (не підприємці)?

Податковим кодексом України не встановлено обмежень для платників єдиного податку 4 групи щодо продажу власної продукції фізичним особам.

ФГ "Фортуна"

Який код території КОАТУУ потрібно вказувати в "загальній" податковій декларації платника єдиного податку четвертої групи?

Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

У відповідності з приміткою 5 до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи: при поданні загальної, нової загальної або уточнюючої загальної декларації заповнюється код органу місцевого самоврядування за основним місцем обліку платника.

СТОВ Альянс ТХК

Чи включається до бази оподаткування податку нерухомість офісне приміщення с/г виробників?

Згідно з п.п. «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ до об’єктів нерухомості, які не є об’єктами оподаткування, належать будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Відповідно до п.п. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПКУ сільськогосподарський товаровиробник - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

З метою застосування норм п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ до будівель, споруд сільськогосподарських товаровиробників, відносяться об’єкти нерухомості, які відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507 (далі – ДК 018-2000), належать до групи «Будівлі нежитлові інші» (код 127), клас «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271), який включає будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо.

Враховуючи зазначене, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, що використовуються ними для виробництва сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, що використовуються не за призначенням, оподатковуються на загальних підставах.

ФГ Коломійця А.М.

Щодо коофіцієнта індексації земель с/г призначень при заповненні декларації платника єдиного податку 4 групи за 2017 рік.

Згідно листа Міністерства фінансів України від 19.01.2017 року №31-11150-09/1342 коефіцієнт індексації НГО визначається з урахуванням таких індексів споживчих цін:

за 2015 рік – 100% (як це визначено Пунктом 5 підрозділу 8 Перехідних положень Податкового кодексу)

за 2016 рік – 112,4 % (тобто на загальних підставах з урахуванням ст.289 Кодексу)

Отже, підприємства, для обрахування податкового зобов’язання з єдиного податку 4 групи на 2017 рік індексують нормативну грошову земельних ділянок за 2015 рік – на 1, за 2016 рік – на 1,124.

СТОВ Чапаєвське

Які площі земель включаються до декларації платника єдиного податку 4 групи з позначкою «загальна»

Загальна податкова декларація подається щодо всієї площі земельних ділянок, контролюючому органу за місцем перебування на податковому обліку;

Міський відділ освіти

Чи включається до бази оподаткування земельний податок, площі земель які надані в оренду?

Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

(П.284.3 ст. 284. Податкового кодексу України)

Важные и популярные страницы / Важливі та популярні сторінки:

rp018001 Налог на недвижимость / rp018002 Податок на нерухомість

rp018001 Сборник "Единый налог" / rp018002 Добірка "Єдиний податок".

rp018003 Декларация плательщика единого налога / rp018004 Декларація платника єдиного податку.

rp018005 Группы плательщиков единого налога / rp018006 Групи платників єдиного податку.

rp018007 Книга доходов и расходов / rp018008 Книга обліку доходів, витрат.

rp018009 Часто задаваемые вопросы о едином налоге / rp018010 Питання, що часто ставляться про єдиний податок.

rp018011 Единый социальный взнос (ЕСВ) / rp018012 Єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

rp018133 Объединенный отчет по ЕСВ, НДФЛ / rp018134 Об'єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО.