БУХУЧЕТ: ФОРУМ НАЛОГИ УЧЕТ РАБОТНИКИ РАСЧЕТЫ

Основні тези вебінару "Відповіді на ваші запитання: ЄСВ" від черкаських податківців

Нижче наведені основні тези вебінару, проведеного 27.10.2016 року ( Відповіді на ваші запитання про ЄСВ від черкаських податківців). Відповіді на більшість запитань дивіться ТУТ >>>.

«Відповіді на ваші запитання: ЄСВ»

(тези заступника начальника відділу контрольно-перевірочної роботи та організації та проведення перевірок суб’єктів декларування в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру управління податків і зборів з фізичних осібГоловного управління ДФС у Черкаській області Наталії Вікторівни Бойко)

Доброго дня, шановні друзі!

Ми отримуємо багато запитань щодо справляння єдиного внеску. І сьогоднішня консультація побудована на розгляді конкретних ситуацій та озвученні відповідей на конкретні запитання.

Ми запроваджуємо нову форму подачі інформації і запрошуємо її протестувати!

На початку я хочу нагадати про деякі особливості справляння єдиного внеску.

Перше. З 1 травня по 30 листопада розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати становить 1450 гривень. Розмір мінімального страхового внеску з 1 травня до 30 листопада становить 319,00 грн. Нагадаю, що на рівні мінімального страхового внеску мають сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи. Максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ дорівнює 36250 грн. Максимальний розмір нарахованого ЄСВ - 7975 грн. або 3048,63 грн. при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.

Друге. З 1 грудня (а це вже незабаром) розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати становитиме 1600 грн. Вказане збільшення вплине і на сплату єдиного внеску. Отже, з 1 грудня розмір мінімального страхового внеску зросте до 352 грн. Збільшиться максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до 40000 грн. Збільшиться до 8800 грн. максимальний розмір нарахованого єдиного внеску, а при нарахуванні внеску на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа він становитиме 3364 грн.

Тепер до сьогоднішньої теми – про звітність з єдиного внеску та озвучення відповідей на актуальні питання справляння ЄСВ.

Звертаю увагу страхувальників – роботодавців на зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Додатку 2 і Додатку 4, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 07.09.2016 №813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України».

Так, слова «престарілим, який», «досяг», «яка доглядає престарілого» замінено відповідно словами «особою похилого віку, яка», «досягла», «особа похилого віку»:

1. в абзаці сьомому підпункту 2 пункту 1 розділу II Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

2. у пункті 5 розділу Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

3. у рядку 34 додатку 2;

3. у графі 8 Переліку таблиць звіту, у рядку 4 розділу І таблиці 2 та у назві таблиці 8 додатку 4.

Наказ №813 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.09.2016
за №1290/29420 та набрав чинності 18 жовтня – з дня його офіційного опублікування («Офіційний вісник України» № 80).

Оскільки наказ №813 набрав чинності, звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (Додаток 4) за жовтень 2016 року страхувальники – роботодавці будуть подавати по строку 20 листопада за зміненою формою.

Тепер відповіді на типові запитання щодо звітності роботодавців, підприємців, самозайнятих осіб:

Питання 1. За якою формою подають річний звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску ФОП, які є платниками єдиного податку, та одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність?

Відповідь: Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність, подають звіт самі за себе: до 10 лютого року, наступного за звітним періодом, за формою згідно таблиці 2 додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 та до1 травня року, наступного за звітним періодом, за формою згідно таблиці 3 додатка 5 до Порядку № 435.

Питання 2. В який термін та за якою формою подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску ФОП - платники єдиного податку без використання праці найманих працівників?

Відповідь: Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом (роком). Звіт подається за формою згідно таблиць 2, 4 додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 із змінами і доповненнями із зазначенням типу форми «початкова».
Звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. При цьому, у разі самостійного визначення бази зарахування єдиного внеску фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним роком. Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску подається за формою №Д5 згідно з додатком 5 до Порядку №435 із зазначенням типу форми «початкова».

Питання 3. В який термін та за якою формою подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників?

Відповідь: Фізичні особи - підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою згідно таблиць 1, 4 додатка 5 до Порядку №435 із зазначенням типу форми «початкова».


Питання 4. Чи подає річний звіт та сплачує єдиний внесок демобілізована ФОП, яка застосовує загальну систему оподаткування і не є роботодавцем?

Відповідь: Фізична особа – підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування і не є роботодавцем, протягом 10 днів від дня її демобілізації подає до контролюючого органу заяву щодо звільнення від виконання своїх обов’язків та копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, подає річний звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску за себе та сплачується єдиний внесок (у разі, якщо було отримано дохід (прибуток) від здійснення відповідної діяльності). За невиконання обов’язків платника єдиного внеску, передбачених п. 2 ст. 6 Закону №2464, така фізична особа – підприємець відповідальності не несе, штрафні та фінансові санкції не застосовуються.


Питання 5. За який звітний період та в який термін подається звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності страхувальника?

Відповідь: Страхувальник, у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності, зобов’язаний подати до дати зняття з обліку звіт за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.


Тепер озвучу відповіді на запитання, які ми отримали перед записом відео консультації…………………………………………………………………………………

Дякую за увагу.

Нагадую, що відповіді на всі озвучені запитання ви можете побачити на сайті головного управління ДФС у Черкаській області.

Додаткові запитання ставте у коментарях до відео або направляйте на адресу проекту. Ви отримаєте відповіді.

Ми працюємо для вас!

До зустрічі!

Остальные видео на BuhOblik →

Важные и популярные страницы / Важливі та популярні сторінки:

rp0046103 ЕСВ (единый социальный взнос) (rp0046104 ЄСВ (єдиний соціальний внесок).

rp0046103 Отчет по ЕСВ (rp0046104 Звіт з ЄСВ).

rp0046105 Часто задаваемые вопросы о ЕСВ / rp0046106 Питання, що часто ставляться про ЄСВ.

rp0046107 НДФЛ в Украине (rp0046108 ПДФО (прибутковий податок).

rp00461101 Военный сбор (rp0046102 Військовий збір).