Найчастіші питання / відповіді...
 

Приклад заповнення декларації про доходи за 2015 рік при отриманні доходів від здавання в оренду іншій фізичній особі нерухомого майна

Теми: ПДФО (НДФЛ), Декларація про доходи (Декларация о доходах).

Протягом 2015 р. платником податків отримано дохід від здавання в оренду житлового будинку від іншої фізичної особи. Плата від здавання в оренду житла отримувалася в готівкових коштах. Загальна сума отриманих готівкових коштів за рік становить 60 000 грн.

Відповідно до пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу у разі якщо орендар є фізичною особою, що не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку — орендодавець. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

На виконання зазначеної норми платником податків протягом 2015 р. сплачено до бюджету 6750 грн.

Оскільки податкове зобов'язання такого платника податку визначається за результатами звітного податкового року, а у платника податку відсутні документально підтверджені відомості щодо отриманого місячного оподатковуваного доходу, то при розрахунку податку на доходи фізичних осіб застосовуються ставки податку, визначені п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу до загального річного оподатковуваного доходу. При цьо-
му податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у декларації відображаються без урахування податку, сплаченого протягом року за відповідний звітний період (із загальної отриманої суми 60 000 грн.).

Крім того, відповідно до п. 161 підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу з доходів з джерела їх походження в Україні сплачується військовий збір за ставкою 1,5%.

Розрахунок податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору.

ПДФО. Оскільки отриманий дохід перевищує 12 180 грн., то розрахунок буде такий:
((60 000 грн. – 12 180 грн.) × 2 0%) + (12 180 грн. × 15%) = 11 391 грн. Розрахована сума податку на доходи фізичних осіб зазначається у графі 6 рядка 10.3 декларації.

Військовий збір. Розрахована сума військового збору 900 грн. (60 000 грн. × 1,5%) зазначається у графі 7 рядка 10.3 декларації.

↓ Скачайте безкоштовні довідники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Найчастіші питання...
 
 
 

© 2021 Бухоблік - buhoblik.org.ua