Часто задаваемые вопросы...
 

Аналіз змін з єдиного внеску з 01.01.2017

Тема: ЄСВ (єдиний соціальний внесок), ЕСВ (единый социальный взнос).

Перша формальна зміна - підвищена Мінімальна заробітна плата - 2017 (яка впливає на Мінімальний страховий внесок) та Прожитковий мінімум - 2017 (впливає на максимальний розмір страхового внеску). З цього приводу   трохи раніше були розглянуті прості Приклади розрахунку податків на зарплату в 2017 році.
Додатково: Вебінар податківців від 17.01.2017  Єдиний соціальний внесок - основні зміни 2017

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VIII внес зміни до Закону про ЄСВ, які набувають чинності з 01.01.2017.

6 змін, внесених Законом №1774, що цікавлять бухгалтера та підприємця:

1. Підприємці на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, щомісячно нараховують суму ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску (тобто з 01.01.2017 р. це дорівнює 3200 грн * 22% = 704 грн).

Нараховується ЄСВ незалежно від того, отримували вони цього місяця дохід чи ні.

2. Звільняються від сплати за ЄСВ усі фізособи-підприємці, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують, відповідно до закону, пенсію чи соціальну допомогу.

3. Для платників, що віднесені до першої групи єдиного податку, сума ЄСВ не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів провадження підприємницької діяльності до страхового стажу, пропорційно до сплаченого ЄСВ.

4. Органи ПФУ з 1.01.2017 мають право в разі виявлення за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру недостовірних відомостей про застрахованих осіб вимагати від платників ЄСВ інформацію про ці відомості й усунення порушень.

Додатково:

Скачайте безкоштовно


5.
Обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників і порушень законодавства про працю, здійснюється між Держпраці та ДФС, у порядку, затвердженому ПФУ за погодженням із Мінсоцполітики.

6. Інформація з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру надається на запит платників ЄСВ і/або застрахованих осіб чи вповноважених ними третіх осіб у порядку та за формою, установленими ПФУ за погодженням із Мінсоцполітики, та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.


Про інші податкові зміни читайте на сторінці Податки у 2017 році.

↓ Скачайте бесплатные справочники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Часто задаваемые вопросы...
 
 
 

© 2020 Бухучет buhoblik.org.ua