Часто задаваемые вопросы...
 

Зміни єдиного податку з 1 січня 2016

Тема: Єдиний податок (Единый налог).

В 2016 році збережено чотири групи платників єдиного податку.

Для 1-ї та 2-ї груп ставки єдиного податку змін не зазнали. Їх залишили в розмірі до 10% та до 20% для 1 та 2 групи відповідно:

  • до 137,80 грн для платників 1-ї групи;
  • до 275,60 грн для платників 2-ї групи.

Для платників 3-ї групи платників податку ставки єдиного податку збільшено. Ставки замість 2% (для платників ПДВ) і 4% (для неплатників ПДВ) збільшилися відповідно до 3% та 5%. Базою нарахування для цих платників залишалася сума отриманого доходу.

Додаткове обмеження з'явилося для 3-ї групи: протягом календарного року обсяг річного доходу не повинен перевищувати 5 000 000 гривень. Третій групі платників знято обмеження на кількість найманих працівників.

Для платників єдиного податку 4-ї групи збільшено розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):

  • для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) – 0,81;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,49;
  • для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,49;
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,16;
  • для земель водного фонду – 2,43;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, – 5,4.


РРО для платників єдиного податку

Не відбулося ніяких змін щодо РРО. Як і в 2015 році, реєстратори касових операцій не застосовують платники єдиного податку, відповідно до п. 296.10 ПКУ:

  • 1-ої групи;
  • 2-ої і 3-ої груп (фізособи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році цього обсягу доходу застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

↓ Скачайте бесплатные справочники ↓

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Часто задаваемые вопросы...
 
 
 

© 2021 Бухучет buhoblik.org.ua