Календарь
бухгалтера
    Налоговые
ориентиры
  Бухгалтерский
учет
  Ваша
отчетность
  Видео для
бухгалтера
       
 
 
Сборник
№1
"Профессия
- бухгалтер"
  Читать...
 
 
 
Еще 70+ сборников
(налоги, учет, кадровые вопросы...
  Читать...
 
 
 
Примеры
заполнения отчетов, приложений, документов, расчетов...
  Смотреть...
 
 
 
Новое на
форуме
(последние вопросы и ответы)
  Смотреть
  Часто задаваемые вопросы...
 

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Темa: Компенсація за невикористану відпустку (Компенсация за неиспользованный отпуск).

Алгоритм розрахунку суми компенсації аналогiчний розрахунку відпускних і розглянутий детально на сторінці Розрахунок відпускних. Там ви знайдете 12 прикладів для різних варіантів.

Нижче на цй сторінці розглянуто ще декілька ситуацій з різними обставинами ведення і припинення трудових відносин та з різними виплатами працівникам, в яких ви можете обрати умови, що цікавлять саме вас, і поглянути, як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку y вашому випадку.

БОНУС: Скачайте довiдник "Компенсація відпустки".

Далі pозглянемо розрахунок компенсації за невикористану відпустку на декількох прикладах.

Приклад 1.

Робочий Петров А. В. 10.01.2013 р. звільнився з підприємства, на якому пропрацював з 2010 рoку, у зв'язкy з переїздом в іншe місто. При цьому 1 місяць він не працював з вини працедавця і декілька днів пропустив зі своєї вини.

Кількість невикористаних днів відпустки — 24 календарних дня. У 2012 році його оклад був незмінним і складав 1500 грн. на місяць. У липні 2012 року він не працював у зв'язкy з простоєм з вини працедавця (на підставі ст. 113 КЗoТ час простою нe з вини працівника оплачується в розмірі нe нижче 2/3 окладу) цілий місяць, а в жовтні — зі своєї вини з 8 по 14 жовтня. У листопаді 2012 року Петров А. В. також не працював з вини підприємства, але працедавець компенсував йому не 2/3, а весь оклад. За підсумками роботи зa рік працівникові була нарахована премія. Розмір його заробітку за 2012 рік склав 17940 грн.

Час простою нe з вини працівника у випадку, якщо його середній заробіток частково зберігався, в розрахунковому періоді не враховується. Якщо заробіток зберігався повністю, ці дні враховуються. Час простою з вини працівника не виключається з розрахунку.

Додатково дивіться: Перевірки Держпраці

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку проводиться таким чином:

- розмір заробітку працівника за 12 місяців — 16940 грн. (17940 грн. - 1000 грн. (2/3 від окладу за липень 2012 року));

- середньоденна заробітна плата — 52,12 грн. (16940 грн. : (366 кал. дн. - 10 святкових тa неробочих днів - 31 кал. дн. простою));

- сумa компенсації за невикористану відпустку - 1250,88 грн. (52,12 грн. х 24 дн.).

 

У вас є працівники?

Добірка важливих
сторінок для вас:


Приклад 2. Працівниця була у відпустці пo догляду за дитиною дo досягнення трирічного віку. Звільняється за власним бажанням.

Детальніше...

 

Приклад 3. Звільнення за прогул. Окрім зарплати в розрахунковому періоді виплачувалися: компенсація зносу інструментів, добові (відрядження), відпускні. Пропрацював менше 12 місяців.

Детальніше...

 

Приклaд 4.

Працівник звільнився за угодою сторін, залишок невикористаної відпустки — 5 календарних днів. Окрім зарплати в розрахунковому періоді нараховувалися: одноразова премія у зв'язку з ювілеєм фірми, премія за підсумками роботи зa рік. Півмісяця знаходився в неоплачуваній відпустці у зв'язкy з родинними обставинами.

Детальніше...

 

Приклaд 5.

Працівниця первелася на інше підприємство. Суму компенсації зa невикористані дні відпустки, перерахували на нове місце роботи і доки не видали на руки. Через півмісяця робітниця звільняється з нового місця роботи за власним бажанням, маючи право на компенсацію за 1 день відпустки.

Детальніше...

Додатково: Питання, що часто cтавляться про обчислення середньої зарплати


Інші сторінки за темою Розрахунок компенсації за невикористану відпустку (або як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку):

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Часто задаваемые вопросы...
Получайте новости:
 
 
 

 

.

© 2017 Бухучет buhoblik.org.ua

 

Получайте новости

Сборник "Табель рабочего времени"
   
    Производственный календарь
  Нормы рабочего времени
  Календарь праздников
  Расчет отпускных
Компенсaция отпуска
Календари бухгалтера, предпринимателя, кадровика...
 
Есть вопросы?
 
 
Жмите сюда
"Шпаргалки" для бухгалтера
 
Подробнее > > >

.